..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Ogólne

   » Rozgrywka

   » Świat

   Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago


Więzy krwi
"I'm the Prince of the City; you have violaded my laws"- Julian
"Our blood is one. So's our spirit. Lead them far, Julian"- Archont Raine


"Kindred: the Embraced", czyli polskie "Więzy krwi", są chyba najlepszym serialem stworzonym na podstawie najpopularniejszego systemu Świata Mroku- Wampira: Maskarady. Akcja tego filmu osadzona jest we współczesnym San Francisco, w którym rządzi Książę z klanu Ventrue- Julian Luna. Spokojnej egzystencji miejscowych Spokrewnionych mogą jednak zagrozić dwie rzeczy: żądny władzy Primogen klanu Brujah, Eddie Fiori, a także zbytnie zainteresowanie okazywane Księciu przez dwóch śmiertelników: zakochanej w nim dziennikarki Catlin Berng i detektywa Franka Kohanka z miejskiej policji. Niekorzystnie na sytuację w mieście wpływają także narastające konflikty międzyklanowe.


zebranie

julian i archonhaven
Zdając sobie sprawę ze znikomej ilości polskich stron internetowych poświeconych "Więzom krwi", poniżej postaram się mniej wtajemniczonym czytelnikom przedstawić występujące w serialu postacie, a także streścić osiem wyemitowanych odcinków. Muszę jednak oznajmić w tym miejscu jeszcze jedną, bardzo nieprzyjemną rzecz, o której w polskiej prasie było stosunkowo cicho. Zapewne wielu z was zastanawiało się, dlaczego nie ma kolejnych epizodów filmu. Otóż dalszych odcinków nie ma i nie będzie, gdyż nie żyje Mark Frankel, który zagrał Księcia Lunę. Zmarł on w szpitalu 25.09.1996 roku po wypadku na Harleyu Davidsonie. Miał 34 lata (ur. 13.06.1962 w Londynie).

Mark Frankel
Postacie


Ksi±żę Julian Luna
Julian Luna

Pochodzi z klanu Ventrue, jest Księciem miasta i Potomkiem Archonta Raine. Sprawiedliwy, tolerancyjny, uczuciowy i wyrozumiały, ma w mieście wielu zwolenników. Kontroluje prawie wszystkie ludzkie instytucje, min. jest właścicielem gazety, w której pracuje Caitlin. Za wszelką cenę stara się utrzymać pokój pomiędzy klanami i nie dopuścić do złamania Maskarady. Sam jednak może stać się tego przyczyną, gdyż miłość do śmiertelniczki znacznie utrudnia odciaganie od siebie uwagi mieszkańców miasta. Ponadto na jego głowę czyha zarówno Eddie Fiori, jak i często przysparzajaący kłopoty Frank.


Lillie Langhtry
Lillie Langhtry

Pochodzi z klanu Toreador i jest jego Primogenem. Przed pojawieniem się Caitlin była kochanką Juliana. Przebiegła, chwilami bezlitosna i zdecydowana na wszystko z zemsty była gotowa przyczynić się do śmierci zarówno Księcia, jak i Caitlin. Ogólnie jednak stara się łagodzic powstałe między klanami spory. Właścicielka i opiekunka Haven- miejscowego Elizjum.


Archon Raine
Archont Raine

Ojciec Juliana i były Książę miasta. Okoliczności jego abdykacji są niejasne, mogą mieć jednak związek z wymordowaniem członków klanu Brujah, które zlecił Julianowi. Za ten czyn zginął później z ręki zastępcy Eda Fiori- Camerona, gdy ten został Primogenem. Ogólnie Archon był pokojowym, kompromisowym Spokrewnionym udzielającym Księciu cennych rad. Po śmierci najprawdopodobniej w jakiś duchowy sposób potrafi nadal kontaktować się z Synem.


Cash
Cash

Jest Gangrelem, synem byłego Primogena, i jego nastepcą. Ponadto służy Julianowi jako kierowca i ochroniarz. Jest wyjątkowo lojalny i posłuszny. Jego słabością jest Sasha, w której jest zakochany. Pomimo szczerych chęci, nie udało mu się uchronić jej przed Przeistoczeniem, choć to on miał być jej Ojcem. Nienawidzi klanu Brujah i Eddiego Fiori. Dla Luny gotów jest narazić własne życie. Ponadto często kryje sytuacje, kiedy Książę spotyka się z Caitlin.


Sasha
Sasha

Członkini klanu Brujah i śmiertelna krewna Luny. Przeistoczona została całkowicie wbrew własnej woli- chciała, aby to Cash był jej Ojcem, choć wtedy jeszcze nie wiedziała, kim są Spokrewnieni. Sasha stała się po Przeistoczeniu narzędziem w ręku Eddiego, który poprzez doprowadzenie do jej Przemiany z rąk swego współklanowca chciał doprowadzić do wojny w mieście. Chociaz próbuje dojść do porozumienia z Cashem, jej klan skutecznie to utrudnia. Jest to okrutne, ale oboje zdają sobie sprawę, że nie będą mogli być razem, nieważne jak bardzo tego pragną.


Eddie Fiori
Eddie Fiori

Primogen klanu Brujah i jego najbardziej wpływowy członek w mieście. Jego obsesja władzy doprowadza do ciągłych konfliktów z Księciem i pozostałymi Primogenami. Poprzez rozpętanie wojny w mieście chce doprowadzić do takiej sytuacji, w której Julian zginie, a on obejmie władzę. Do swoich planów wciąga także nieświadomą Sashę, która została Przeistoczona na jego rozkaz. Eddie ginie z ręki spiskującej z nim wcześniej Lillie.


Dedalus
Dedalus

Primogen klanu Nosferatu i jeden z najwierniejszych stronników Juliana Luny. Jest zawsze spokojny, chłodno myślący i rozważny. Popiera Juliana prawie we wszystkich jego działaniach, i najczęściej osobiście mu pomaga. Wbrew klątwie brzydoty leżącej na jego klanie jest chyba najbardziej ludzkim ze Spokrewnionych w mieście. Wspiera śmiertelników i jest wrażliwy na ich krzywdy. Zna alchemie i potrafi jej używać zarówno dla dobra swojego, jak i śmiertelnego społeczeństwa.


Sonny
Sonny

Członek klanu Ventrue i Potomek Juliana. Piastuje funkcję detektywa policji i pracuje razem z Frankiem, przy okazji skutecznie hamując jego próby wyjawienia tajemnicy Spokrewnionych. Aby zdobyć dla swego Ojca informacje o spiskowcach i planach klanu Brujah, udaje przyjaźń z Eddiem Fiorim i zapewnia go o swojej lojalności.


Frank Kohanek
Frank Kohanek

Śmiertelnik, który poznał tajemnicę Spokrewnionych i ich działalności w mieście. Jest detektywem w policji w San Francisco i próbuje zdemaskować wampiry, jednak jego opowieściom nikt nie wierzy (nic dziwnego- brak wiary w rzeczy paranormalne to schematyczne zachowanie ludzi). Jego zapędy próbuje hamować Sonny, który nie przyznaje mu się, że sam jest Spokrewnionym i Synem Luny. Ogólnie, ponieważ jest pod opieką Księcia, przysparza mu sporo zmartwień- ma bowiem wielu wrogów wśród kainitów z miasta i sam często wsadza nos tam, gdzie nie trzeba.


Caitlin Byrne
Caitlin Byrne

Reporterka San Francisco Times i ukochana Księcia miasta. Jest bardzo dociekliwa, co może w końcu doprowadzić do złamania Maskarady. Swoim zachowaniem często martwi Juliana, który obawia się, że jeśli wszystko się wyda, będzie zmuszony ją zabić lub Przeistoczyć. Caitlin jest bardzo wrażliwa i skłonna do poświeceń- ryzykowała własnym życiem, karmiąc umierającego Juliana swoją krwią. To wtedy dowiedziała się , kim jest Julian i Spokrewnieni. Kiedy jednak Luna wyzdrowiał, dla jej dobra wymazał to z jej pamięci i pozostawił nieświadomą istnienia Świata Mroku. Tak więc Caitlin nic nie wie... i jest łatwym celem dla wrogów Księcia.


Epizody

Julian1.Pilot

W odcinku tym poznajemy ogólną strukturę społeczeństwa Spokrewnionych, a także toczące się między nimi konflikty w San Francisco. Poznajemy również historię Aleksandry, Córki Juliana, która swemu chłopakowi Frankowi wyjawiła tajemnicę wampirów i Księcia miasta. Za ten czyn zostały przeciw niej zwołane Krwawe Łowy. Przed śmiercią spotkała się ona z Julianem i zobowiązała go do opieki nad Frankiem Kohankiem i nie dopuszczenia do jego śmierci. Gdy Aleksandra zginęła, policjant znienawidził Lunę i postanowił powiadomić o jego sekrecie ludzkie społeczeństwo, co wiązało się z zagładą Spokrewnionych. Nikt mu nie uwierzył. Od tej pory Kohanek postanowił szukać dowodów przeciw Spokrewnionym, i kiedy już je zdobędzie, zniszczyć wampiry, które zabiły jego ukochaną.


2. Ksiaze Miasta

Julian Luna spotyka się z dziennikarką Caitlin Bergn, która ma przeprowadzić z nim, jako najbogatszym czlowiekiem w mieście, wywiad. Dociekliwa pani reporter robi na nim wrazenie, i Książę w ramach rozrywki i odciągnięcia jej od poszukiwania informacji postanawia ją uwodzić. Wkrótce jednak sam wpada we własne sidła. Wśród klanu Brujah nadal obfitują spiski i przygotowania do obalenia władcy. Na domiar złego do San Francisco przyjeżdża na pogrzeb dziadka Sasha- siostrzenica Juliana. Będąc pod wpływem alkoholu robi zamieszanie w kosciele, a Julian powierza opiekę nad nią Cashowi. Nie domysla się, że miedzy nimi może zaistnieć jakiekolwiek uczucie.
Co ciekawe, kilkakrotnie pokazany jest tutaj Julian chodzący po mieście w środku dnia!!!! (dziwne jak na Spokrewnionego).


3. Nightstalker

Siedzący w haven Cash w jednym z gości rozpoznaje Spokrewnionego i zgodnie z zasadami nakłania do przedstawienia się Księciu. Nowy jest agresywny i w klubie wybucha kłótnia. W pewnym momencie Cash rozcina sobie nadgarstek, a wezwana policja, obawiając się że ma do czynienia z osobami chorymi psychicznie, zamyka ich w szpitalu psychiatrycznym. Wkrótce pojawia się tam Julian i na prośbe Sashy wyciąga Casha. W międzyczasie ucieka ze szpitala także tajemniczy Spokrewniony. Co gorsza, pozostawia za sobą trupa... W niedługim czasie w mieście dochodzi do serii brutalnych morderstw. Do śledztwa właczają się Frank i Sonny.
Coraz bardziej odczuwający swą samotność Dedalus zakochuje się w śmiertelnej śpiewaczce. Aby się do niej zbilżyć dzięki alchemii przywraca sobie zwyczajny wygląd. Spędza on noc z ukochaną kobietą, jednak ku jego przerażeniu, rano powraca do swej normalnej aparycji. Nie chcąc wystraszyć dziewczyny ucieka przez okno. W ostatniej chwili zostaje jednak zauważony i kobieta wzywając policję robi dużo zamieszania.
Dedalus nie może zapomniec swojej ukochanej. Obawiając się o jej bezpieczeństwo śledzi ją i wkrótce zauważa obserwującego ją mężczyznę, który okazuje się morderczym Spokrewnionym. W Haven osaczają go Julian i Frank. Po zaciętej walce Julian zabija mordercę i przywraca spokój w mieście. Ratuje także zycie Frankowi, jednak ten wcale nie zwraca na to uwagi.


4. Romeo i Julia

Cash i Sasha coraz bardziej mają się ku sobie. W pewnym momencie zauważa to Julian i każe Cashowi trzymać się z dala od swojej siostrzenicy. Na Sashę zwraca uwagę jednak nie tylko on. Eddie Fiori widzi w niej narzędzie potrzebne do rozpoczęcia wojny z Julianem. Sasha i Cash spedzają razem noc w mieszkaniu Gangrela. Wezwany przez współklanowców do walki w mieście chłopak opuszcza mieszkanie i zostawia dziewczynę samą.
Po wielu trudach udaje mu się w końcu przekonać Juliana i ten zgada się na Przemianę Sashy. Priomogen wraca więc do mieszkania, ale zostaje przy wejściu zaatakowany przez Brujah, którzy na jego oczach Przeistaczaja Sashę. W mieście wybucha wojna klanów. Przeciw Brujah występują Toreadorzy, Ventrue, Gangrele, a poźniej także Nosferatu. Ojciec Sashy (który przemienił ją na polecenie Eda) zostaje na miejscu zabity, a sam Ed wywieziony na pustynię przez Juliana i wyrzucony na słońce. Pewien swej śmierci błaga Lunę o litość. Książę ugina się i zabiera go z powrotem do miasta.5. Live Hard, Die Young, And Leave A Good Looking Corpse

Za sprawą utalentowanego muzyka Zanea w mieście może zostac złamana Maskarada. Przeistacza on bowiem bez pozwolenia jedną z swoich fanek, Grace. Przerażona dziewczyna, nie słysząc bicia swego serca napada na aptekę, żądając pomocy. Przestraszona przez policję wyskakuje przez okno i ku zdziwieniu ludzi nic jej nie jest. Ucieka. Wkrótce zostaje przyprowadzona do Juliana, który wyjaśnie jej, kim się stała i obiecuje pomoc i opiekę.
Zane natomiast zaprzyjaźnia się z Sashą. Luna zobowiązuje Lillie do zabicia Zana, gdyż to ona jest jego matką. Lillie każe wyjechać mu z miasta, jednak bez rezultatu. Czując nóż na swym gardle namawia on Sashę po samobójstwa przez skoczenie pod pociąg. Lunie w ostatniej chwili udaje się odwieść od tego swą siostrzenicę. Zane ginie pod kołami.6. Wzlot i upadek Eddiego Fiori

Żądny władzy Ed sprowadza do miasta swojego Ojca- Cyrusa- Księcia Los Angeles, a ten wynajmuje Assamitkę, aby zabiła Juliana. Zamach na szczęście się nie udaje. Dochodzi do konfliktów, a Lillie wraz z Edem zawiązują spisek mający na celu usunięcie Luny. Julian wraca do swej rezydencji i tam jeszcze raz spotyka zabójczynię. Książę przebiega hol, a Assamitka udaje się na górę przybierając jego postać. Ma ona zamiar najpierw wyeliminować ochronę Luny, czyli Casha. Na górze już czeka Ed, i widząc wchodzącego Księcia wypala do niego z broni. Zaalarmowany hałasem przybiega Cash. Załamuje się, kiedy widzi na podłodze umierającego przyjaciela i władcę. Jakże zdziwiony jest, kiedy na górę wpada również Julian. Okazuje się, że Fiori zabił podszywającą się pod Księcia zabojczynię. Zadowolony z siebie Brujah oznajmia w mieście, że zabił Juliana Lunę, i ta informacja roznosi się z lotem błyskawicy wśród Spokrewnionych. Lillie ma wyrzuty sumienia, a Dedalus na jej słowa przyznania się do współudziału wpada w szał. Eddie zbiera wszystkich Primogenów w w swoim biurze i ogłasza się Księciem. W tym momencie wchodzi Julian ze stronnikami, lepiej zresztą uzbrojonymi niż ochrona Eda. Zdziwienie Primogena Brujah wykorzystuje Lillie. Aby się zrehabilitować zrywa wiszący na ścianie miecz i uśmierca Fioriego. Sytuajca w mieście powoli się normuje, a Julian nie wyciąga wobec Toreadorki żadnych konsekwencji.


7. Zly Ksiezyc

Goth, członek klanu Nosferatu, powraca do San Francisco po wieloletnim wygnaniu i ma zamiar przywrócić dawną potęgę swem klanowi. W tym celu porywa dziecko i z jego udziałem chce przeprowadzić krwawy rytułał. Porwanego malca poszukuje zarówno policja, jak i Spokrewnieni, gdyż matka malucha zeznała, że jej dziecko porwał jakiś potwór. Do poszukiwań włacząją się także Julian i Caitlin. Wkrótce Caitlin spotyka Camillę, towarzyszkę Gotha, i od niej dowiaduje się o Spokrewnionych. Po dłuższym zastanowieniu Camilla stwierdza jednak, że lepiej aby śmiertelniczka tego nie wiedziała i wymazuje to spotkanie z jej pamięci.
W tym samym czasie Julian przebywa w schronieniu Nosferatu i wszystko słyszy,a potem walczy z Gothem o dziecko. Pomimo odniesionych obrżeń udaje mu się wygrać, jednak nadal nie wie, gdzie jest malec. Mówi mu to dopiero Camilla. Książę miasta doprowadza do odnalezienia dziecka i odwozi śpiacą Caitlin do domu. Dzięki rozmowie Camilli z Caitlin dowiaduje się jeszcze jednej rzeczy: jego ukochana z powodów materialnych musiała za młodu usunąć ciążę, i stąd wynika jej miłość do dzieci.8. Chatka w lesie

Julian wraz z Caitlin wyjeżdża na weekend do swojej rodzinnej miejscowości, pozostawiając tym samym miast samemu sobie. Od razu po jego wyjeździe rozpoczynaja się walki o władzę. W klaniu Brujah wrze- Krzykacze nie mogą się bowiem zdecydować na wybór Primogena. W końcu władza trafia w ręce Camerona. Jest on wyjątkowo uprzedzony do Archona, który w przeszłości, kiedy jeszcze był Księciem, dla własnych korzyści kazał nieświadomemu Julianowi wymordować członków klanu Brujah z miasta. Cameron postanawia zemścić się zarówno na nim, jak i Lunie. Na Julian nasyła kilku podwładnych, którzy atakując Caitlin zmuszają Księcia do walki. Chociaż wygrywa, Julian zostaje ciężko ranny i reporterka jest zmuszona zabrać go do pobliskiego domku. Tam ponownie zostają zaatakowani. Jeden z Brujah mówi wtedy do Caitlin, że jej krew uratuje mu życie. Luna pomimo ran zabija go i choć jest już umierający wyjawia dziewczynie tajemnicę Spokrewnionych. Ta niewiele mysląc nacina nadgarstek i karmi Księcia swą krwią. Kiedy jednak Julian się budzi, postanawia dla jej dobra usunąc to z jej wspomnień. Wbrew protestom dziewczyny zmienia jej pamięć i zabiera z powrotem do San Francisco.
W tym samym czasie jak Julian zostaje ranny, Archont czuje, jak jego Syn umiera. Obecnemu wtedy Dedalusowi opowiada o zbrodni, jakiej się dopuścił wobec Brujahów w przeszłości i o powodzie nienawiści Camerona do niego.
Wkrótce Archon zmuszony jest stanąć do walki z przybyłym własnie Cameronem. Choć ma duże szanse na wygraną, w ostatniej chwili odrzuca swoją broń gdyż chce w końcu ponieść konsekwencje swych działań. Kiedy Julian wpada na dziedziniec słyszy tylko strzał. Archona martwego znajduje w pobliskiej fontannie.
Po pogrzebie swego Ojca Książę zwołuje zebranie Primogenatu i mało nie rozszarpuje na nim nowego przywódcy Brujahów. Powstrzymuje go Dedalus, który wyjaśnia mu całą sytuację i przybliża zbrodnię Archona. Ostatnią sceną jest fragment, podczas którego Julian siedzi przed kominkiem i retorycznie zwraca się do Archona. Ku jego zdziwieniu w swej głowie słyszy głos swego Ojca, mówiacy mu: "Jesteśmy jedną krwią i jedną duszą. Pamiętaj o tym Julianie".Rozmowa nie zostaje jednak nigdy skończona, gdyż w tym momencie wchodzi do pokoju Caitlin.

Na tym kończy się ósmy, ostatni odcinek serialu.


Kindred- strona tytułowa serialu
Nie sposób jest opisać w tym miejscu wszystkich wątków, które występują w filmie. Niestety, nie mamy także co liczyć na obejrzenie tego serialu na ekranach naszych telewizorów- obawiam się bowiem, ze ani Polsat, ani żadna inna stacja telewizyjna nie kwapi się, aby ponownie wyemitować film opowiadający o wampirach i ich moralnych rozterkach. Czyżby dlatego, że mało kto potrafi zrozumieć jego prawdziwy sens? A może powodem jest to, że zarządowi telewizji bardziej na rekę jest cały czas wyswietlać te same seriale i wenezuelskie telenowele? Sami oceńcie.

Ventrue1.
komentarz[15] |

Komentarze do "Więzy Krwi"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


   Sonda
   Co chciałbyś znaleźć w Elisium?
WoD 2.0
inne podsystemy
więcej artykułów
opowiadania
dyscypliny
historię/politykę
humor
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   O dramie słów...
   Cytaty i wypo...
   Wampir na sre...
   Więzy Krwi
   Podręczniki- ...
   Szpitalik
   Tremere
   Ventrue
   Artur Lafayette
   Zaćmienie - s...

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

   ShoutBox
Bardzo bolesne. nadgarstek urazy są częste.
Strona wygenerowana w 0.046042 sek. pg: