..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Ogólne

   » Rozgrywka

   » Świat

   Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

Plotki
W tym miejscu przytaczane będą krążace pomiędzy kainitami plotki dotyczące świata mroku i wampirzej społeczności, a także samych Dzieci Kaina i ich postępków... Nie znajdziecie tu całej prawdy, gdyż takowa jest nieznana, a wiedziec coś na ten temat mogą tylko Przedpotopowcy lub Matuzalemowie. Ale oni na pewno nic nie powiedzą. W końcu Jyhad nadal trwa...


***

Ostatnimi czasy w USA wybuchła regularna i niemal jawna wojna pomiędzy Camarillą i Sabatem. Rozpoczęło ją desperackie przejęcie Nowego Jorku przez siły Camarilli. Znanymi uczestnikami walk byli Egzekutorzy:
- Brujah- Jaroslav Pascek
- Ventrue- Lucinde
- Nosferatu- Cock Robin
- Archont Theo Bell

a po stronie Sabatu:
- Kardynał (ówczesnie jeszcze Arcybiskup) Francisco Domingo de Polonia
- przypuszczalnie Lambach Ruthven

Camarilli udało się tez przejąć Boston, na co odpowiedzią było najechanie i przejęcie Waszyngtonu i Atlanty przez Francisca Polonię i niesławnego już Saschę (Mycę) Vykosa.Z przejęciem Waszyngtonu związana była jeszcze jedna ciemna sprawa- mianowicie chodziło o " Ventrowskie " pochodzenie księcia tego miasta, Marcusa Vitela, który okazał się być.. Lasombrą i szpiegiem Sabatu. Aferę odkrył archont Theo Bell, który wraz z ekipą zaatakował miasto i zgładził fałszywego Księcia.

Wygląda na to, ze szykują się naprawdę duże zmiany polityczno- terytorialne na terenie Ameryki Północnej....


Podczas Konklawe w 1998 roku Wewnętrzny Krąg postanowił wcielic w życie nową i dość obcą wielu Kainitom technologię. Z ich rozporządzenia wszyscy Szeryfowie i Książęta mieliby obowiązek podłączyć się do osławionego już SchreckNETu- nosferackiego prywatnego Internetu. I płacić jakieś bliżej jeszcze nieokreślone składki na jego funkcjonowanie....
Nawet Archonci i Egzekutorzy mieliby w ten sposób handlować i wymieniać się informacjami.
Propozycja spotkała się z dość zdecydowaną niechęcią sporej liczby członków klanu Nosferatu obawiających się dopuszczenia do Sieci, delikatnie mówiąc, komputerowych laików.
Ich opinie najlepiej podsumowują słowa hakera Foureyes: " Oni przekształcają SchreckNET w piep.. AOL!!!"


Dość ciekawe pomysły mają także sami Egzekutorzy. Oprócz w miarę zrozumiałego zachęcania swych Archontów do wymiany informacji z innymi przedstawicielami ich profesji, jeden z Justicarów, prawdopodobnie Anastasz diZagreb, był tak genialny, że zasugerował wydawanie biuletynu z opisem ich działań (!!!!). Na szczęscie dla Camarilli, inny Justicar grzecznie zaoponował, że byłoby to poważne naruszenie Maskarady. Cóż, panom Egzekutorom chyba się chwilami baaaaardzo nudzi...


Sabat się rozrasta. W ciągu ostatnich kilku lat przyłączyło się do niego sporo nowych wampirów, a co ważniejsze wiele linii krwi nie znanych w Camarilli. Miecz Kaina może juz poszczycić się posiadaniem w swych szeregach Salubri Antitribu, Zwiastunów Czaszek (których protoplastami byli Kapadocjanie) i Ahrimanes (kobiecy odłam Gangrelu). Rośnie także liczba tworzonych eksperymentalnie Braci Krwi.


Spore poruszenie wywołało tez oficjalne odejście Gangreli z Camarilli. Spowodowane zostało ono "konfliktem interesów" Wewnętrznego Kręgu i ówczesnego Egzekutora klanu- Xaviera.
W 1998 roku Xavier odkrył w podziemiach Nowego Jorku jakieś istnienie, które uznał za Mekheta- przedpotopowego Tzimisce. Zebrał wówczas blisko stu członków swego klanu i zaatakował. Z walki żywy wyszedł jedynie Xavier i jeszcze jeden Gangrel. Przeciwnikiem okazał się nie Antedeluvian, a Leopold- jeden z nielicznych ocalałych Tremere Antitribu. Dysponował on potężnym artefaktem zwanym Okiem Hamizela, który dawał mu dostęp do wysokich poziomów Zniekształcenia i Koldunizmu, i pomógł zniszczyć atakujących Gangreli.

Po tym zajściu Xavier wystąpił do Wenętrznego Kręgu o wsparcie w walce z Przedpotopowym, jednak zostało mu ono odmówione. Urażony tym odszedł z Camarilli, pociągając za sobą większośc klanu. Co ciekawe, za swym Egzekutorem poszli właściwie Gangrele amerykańscy, ich europejscy bracia (poza małymi wyjątkami) odmówili opuszczenia sekty, a za swego przedstawiciela uznali Karsha. Mimo to, oficjalnie Gangrel nie jest już klanem Camarilli i nie ma prawa do własnego Egzekutora.


W 1998 Córy Kakofonii ponoc wybiły wszystkich męskich członków swej linii krwi. Nikt do tej pory nie wie, czemu tak się stało.


Potwierdzono, że poprzedni Egzekutor klanu Nosferatu- Alonso Petrodon de Seville- zabity został przez Nikolaja, Tremere Antitribu z Chicago. W morderstwie pomagał mu Benito Giovanni.


Źle się dzieje także u Czarodziejów. W 1999 roku Saulot ostatecznie przejął kontrolę nad ciałem Tremera i ten zmuszony był "przenieśc się" do powłoki pilnującego go, lojalnego Etriusa. Po "przejściu" postanowił zakołkować swoje poprzednie ciało i przebywającego w nim Przedpotopowca.
Po tym zdarzeniu, jako Etrius, rozpoczął negocjacje z Goratrixem o pokoju pomiędzy Klanem a Antitribu. Podczas spotkania wygnał jednak duszę Goratrixa w lustro i sam zajął jego miejsce. Następnie zwołał wszystkich Antitribu do Meksyku, gdzie odprawił wielki rytuał, podczas którego śmierć ponieśli wszysyc obecni Tremere. Na koniec rytuału, za pomocą Zniekształcenia, przywrócił sobie wygląd ciała, zajmowanego teraz przez Saulota. Mała niespodzianka czekała go, kiedy wraz z Etriusem wrócili do Wiednia. Okazało się bowiem, że jego kochane ciało, a tym samym Przedpotopowiec, gdzies sobie poszli.. I to pomimo tkwiącego w jego sercu kołka...
Goratrix ponoć nadal siedzi w lustrze, prawdopodobnie w Wiedniu i czeka, kiedy Tremere opuści jego materialną powłokę, by sam mógł do niej wrócic.
Zaczyna się robić wesoło, bo po Saulocie ślad całkiem zaginął. I po ciele Tremera też.


Tremere Antitribu, Elena Vasques, stworzyła Braci krwi zdolnych do reprodukcji. Podczas Przeistoczenia ciało Dziecka zaczyna się zmieniać i po paru dniach upadabnia się do ciała Ojca. Jedyną róznicą jest pokolenie. Stworzone przez nią koło przeżyło nawet smierć Eleny. Wszyscy członkowie wyglądają jak młoda, piękna, meksykańska kobieta- pierwsza czlonkini koła. Sfora nazywa się La Hermanas Hamrientas ( Głodne Siostry ), ma 20 członków i egzystuje w Meksyku.


Pod koniec 2000 roku w Egipcie Przeistoczona została dziewczyna imieniem Heralda. Stała się ona 15 pokoleniowym Pariasem. Co ciekawe, wkrótce potem zaszła w ciążę i w 2001 roku urodziła dziecko. Po porodzie na jej szyi zaczęło rosnąc znamię "Ostatniej Córki Ewy" (półksiężyc), zwiastujące nadchodzącą Gehennę. Wokół dziewczyny zaczął się także tworzyc nowy kult Gehenny.


Ostatnimi czasy w klanie Assamitów nastąpiło tak długo oczekiwane pojednanie i zjednoczenie. Wraz z przebudzeniem się Syna Haquima, Ur-Shulgiego, i złamaniem klątwy nałożonej przez Tremerów, zniknęły ostatecznie różnice pomiędzy Assamitami a Assamitami Antitribu. Wielu z assamickich członków Sabatu wysłuchało wezwania Ur-Shulgiego i powróciło do Klanu. Był z nimi także Sefat Black Handu- piątopokoleniowy Izhim Ur-Baal. Zostawił po sobie nie zajętą do tej pory pozycję i dał "dobry" przykład pozostałym Antitibom. Jedynie najmłodsi Assamici Antitribu, nie podążający Ścieżką Krwi, nadal pozostali w Mieczu Kaina. Reszta wypełniła klanową Umma......


Jednoczesnie jednak nastąpiła kolejna wielka schizma Assamitów. Wywołana została ona konfliktami i walką licznych frakcji w Klanie. Zwycięski w tej walce Ur-Shulgi, prowadzący frakcję Lojalistów, zażądał od pozostałych Assamitów uznania Haquima za jedynego Boga i wstąpienie wszystkich na Ścieżkę Krwi. Spotkało się to z oporem głownie Frakcji Schizmatyków, którzy, w większosci muzłumańskiego pochodzenia, nie chcieli uznać Haquima jako Boga, lub chcieli zachowac resztki człowieczeństwa. Ruch Lojalistów rozpoczął systematyczne wybijanie Schizmatyków, zginął nawet słynny Elijah Ahmed, potomek Kalifa Thetmesa.

Odpowiedzią na to było wystąpienie dowodzącego Schizmatykami amra Al-Ashrada do Wewnętrznego Kręgu Camarilli o ochronę i przyjęcie do sekty. Władcy sekty wyrażając na to zgodę doprowadzili do przyłączenia się znaczącej częsci Dzieci Haquima do organizacji. Nie wiadomo, czy mają prawo do włąsnego Egzekutora, ale kilku z nich jest Archontami. Teraz, za namową swych Braci, wielu uczonych członków Klanu Assamitów, w szczegolności wezyrów, przyłącza się do Camarilli. Przeszedł do niej nawet Wizjoner klanu, Tygerius, jeden z faworytów do stania się pierwszym assamickim Egzekutorem. Stopniowo można w ich szeregach spotkac takze coraz więcej członków Kasty Żołnierskiej.


Prawdziwa Czarna Ręka, zwana także Tal'mahe'Ra, była jedną z najstarszych wampirzych sekt. Jej członkowie wierzyli w ponowne nadejście Przedpotopowców i ich przejęcie władzy nad światem. W swej głownej siedzibie, w Shadowlandzie, w nekropoli Enoch, Pierwszego miasta, strzegli czterech osobników, których nazywali Aralu. Według nich byli to prawdopodobnie Przedpotopowcy ventrue, Toreador, Nosferatu i Malkavian.
Ich forteca w Enoch była jednak niewygodna dla Smilling Lorda- przywódcy Wraithów (Upiorów) i zdecydował się on zniszczyć Enoch. Złapał się on cienia Małego Chłopca, bomby jądrowej zrzuconej na Hiroszimę. Po użyciu jej na Enoch, nekropolia natychmiast została zniszczona, a większość przebywających w niej członków Tal'mahe'Ra i ich sług- martwa. Członkowie sekty nie przebywający w Enoch stracili swą głowną siedzibę. Ponoć sekta zanikła.

Trzej Aralu uciekli po ataku. Do końca nie wiadomo, czy byli to Przedpotopowcy, czy też nie.


Ambrosio Luis Moncada, arcybiskup Madrytu, zginął w 2001 roku z ręki Fatimy Al-Faqadi i swojej córki Lucity, będącej wówczas wrogiem sekty. Wkrótce potem jednak Lucita, pod wpływem spotkanych Sabatników, zmieniła filozofię życiową i przystąpiła do Sabatu, przyjmując za moralnośc Ścieżkę Nocy. Zażadała ona także nadania jej pozycji swego Ojca, Moncady, i szybko przejęła po nim rządy. W ten sposób Sabat zdobył kolejnego utalentowanego Lasombrę w swoich szeregach, a Madryt nowego Arcybiskupa, co zważywszy na szerokie znajomości Lucity może być bardzo korzystne dla Miecza Kaina....


Sukhet (Set), jeden z trzynastu Przedpotopowiców, ostatnio przebudził się z trwajacego ponad dwa millenia letargu. Powrócił on do Egiptu, gdzie energicznie rozpoczął "budowanie swojej świątyni". Narazie jest ona jeszcze niewidoczna, jednak wkrótce zostanie "ukazana światu".
Nie jest do końca jasne, kiedy nastąpiło ów przebudzenie Antedeluviana, jednak ostatnio wezwał on do siebie wszystkie swe " lojalne i przygotowane" Dzieci... Lepiej nie myślec, co nam szykuje....


Najprawdopodobniej przebudził się także odwieczny wróg Seta, Ozyrys.


Melinda Galbraith, Toreador Antitribu 5 pokolenia, została mianowana na Regenta Sabatu w 1995 roku. Ukazywała się zawsze na silnego prowadzącego i dobrego przywódcę. W noc Palla Grande 2000, młody Tzimisce Zachary Sikorski znalazł jej cialo martwe i szybko rozkładające się. Przerażony tym, że zostanie oskarżony o jej zabójstwo, za pomocą Zniekształcenia przybrał wygląd Regent Galbraith i przez jakiś czas postanowił się pod nią podszywać. Po pewnym czasie chciał zniknąć, jadnak okazało się, że to niemożliwe. Od tamtej nocy nadal udaje Regenta, jednak zamiast rozwiązywać problemy woli ich unikać.


Absimiliard, Przedpotopowy klanu Nosferatu, przebudził się prawdopodobnie w 1999 roku i zaczął przeprowadzać stopniową eksterminację swego rodu. Jego potomek, Vasillisa, podjął się nawet i dokonał zniszczenia niedawno przebudzonej Baby Jagi- jedynego Dziecka Absimiliarda, które nie było z nim związane Więzami krwi. Swój czyn upozorował na atak rozwścieczonych Lupinów i do tej pory Rodzina sprzecza się, kto naprawdę jest odpowiedzialny za jej śmierć.Imiona założycieli 13 klanów, a także ich "następców":

Assamici- znany jako Haquim (przeistoczony ok. -8000), nie jest to jednak jego prawdziwe imię- nadal żyje, nie wiadomo natomiast gdzie obecnie się znajduje

Baali- Shaitan/Adriel (Huitzilopochtli)(4 pokolenie, przeistoczony -4520:-4500)- losy nieznane

Brujah- Troile (pokolenie 4-3, podniesione po diabolizacji Brujah, przeistoczony prawdopodobnie -3000)- prawdopodobnie znajduje się w letargu pod ruinami Troi

Cappadocian - najprawdopodobnie Ashur (przeistoczony -8000), przydomek Kapadocjusz pochodzi od miejsca jego zamieszkania. Zdiabolizowany przez Augustusa Giovanni 12 kwietnia 1444. Pojawił się jako Upiór, potem, po Maelstormie, nieświadoma Zjawa.

Gangrel- Ennoia (przeistoczona -8000)- żyje lecz nie wiadomo gdzie przebywa.

Giovanni- Augustus Giovanni (4-3, przeistoczony w 1005)- siedziba w Wenecji

Lasombra- znany jako Lucian (lub czasem Tyfon-Ojciec Ozyrysa; przeistoczony -8000, w 1405 zdiabolizowany przez swego Syna Gratiana)- nie żyje lub jego dusza krąży gdzieś po Otchłani.

Malkavian- Malkav (czasem uważany za Mekheta; przeistoczony w -8000)

Nosferatu- Absimiliard (przeistoczony w -8000). Był niegdyś najpiękniejszym z Przedpotopowców- urodę stracił na skutek przekleństwa Kaina. Żyje gdzies w górach Europy Wschodniej.

Ravnos- znany najczęsciej jako Dracian (Zapathasura/Churka/Ravana; przeistoczony w -8000). W czerwcu 1999 zniszczony w Bangladeszu przez Kuei-jin i Technokrację.

Salubri- Saulot, lub inaczej Zao-lat (przeistoczony w -8000). Zdiabolizowany przez Tremera w 1133, najprawdopodobnie dobrowolnie. W 1998 roku przejął kontrolę nad ciałem Tremera i całkowicie uniezależnił. Nie wiadomo, gdzie się teraz znajduje.

Setyci- Set lub Sukhet (przeistoczony prawdopodobnie -4000)- Zaginął w 33 roku p.n.e

Toreador- są dwie wersje, kim jest Przedpotopowy tego klanu: wymienia się Arikel 3 pokolenia (najstarszy Przedpotopowiec- przeistoczona w -8000. Siostra bliźniaczka Malkava) i Ishtar/Astarte/Inanna (również 3 pokolenie- przeistoczona w -8000). Bardzo możliwe, że jest to ta sama osoba, gdyż zaskakująca jest zbieżność wieku i pokolenia, a także Ojca, którym był Enoch.

Tremere- Tremere (5-3 pokolenie; przeistoczyl się w 1022 roku wraz z oryginalną Radą Siedmiu). W 1133 zdiabolizował Saulota i niedługo po tym zapadł w letarg. Po cięzkich walkach w 1998 roku saulot odzyskał kontrole nad jego ciałem, a dusza tremere przeniosła się najpierw do ciała Etriusa, a potem Goratrixa, którego wygnała w lustro. Obecne losy nie są dokładnie znane- przypuszcza się że nadal przebywa w powłoce Goratrixa i planuje zemstę.

Tzimisce- najprawdopodobniej jego imię to Mekhet- upozorował swą diabolizację przez Lugoja w 1413 i zapadł w letarg.

Ventrue- najprawdopodobniej Nergal- został zniszczony przez Brujah lub leży w letargu w ruinach enoch strzezony przez Prawdziwą Czarną Rekę. Istnieje też teza mówiąca, ze Przedpotopowcem Ventrue był Veddartha, jednak jest on raczej 4 pokoleniowym członkiem Inconnu, co wskazuje zarówno jego generacja, jak i generacja jego dzieci Mithrasa (4 pokolenie- pewnie diabolizm..) i Maltheasa (5 pokolenie).Założyciel klanu Tzimisce, Mekhet, wyszedł ponoć z letargu i aktualnie przebywa w Nowym Jorku, strzeżony przez rodzinę ghuli Zantosa. Jedyną osobą która oficjalnie to potwierdza jest Lambach. Spotkał go bowiem pewnego razu w metrze i odbył krótką rozmowę. Niestety, Lambachowi mówiącemu że Mekhet żyje nikt nie wierzy.


Co do samego Lambacha, po raz pierwszy spotkał on Mekheta w czasie Rewolty Anarchistów, kiedy to najstarszy Tzimisce został ponoć zdiabolizowany przez Lugoja, a faktycznie przejął tylko jego wygląd. Wtedy to zapowiedział Lambachowi swój powrót w nocy Gehenny i obiecał miejsce przy swym boku, a także wspólne władanie światem. Stosunek Lambacha nie był raczej oczekiwanym przez Przedpotopowego, gdyż młody wampir niespecjalnie się ucieszył na myśl o ewentualnej współpracy...


Za powstanie Tremerów faktycznie odpowiedzalny jest nie tyle sam Tremere, co jego uczeń Goratrix. To on sporządził eliksir, który Przeisoczył Tremera i Radę Siedmiu. Więcej o tym incydencie możecie znaleźć w opisie klanu Tremere.


Ponoć Goratrix bezpośrednio doprowadził także do powstania Gargulców 5 maja 1086 roku, choć oficjalna wersja klanowa mówi, że dokonała tego cała Rada Siedmiu.


Radny Domu i Klanu Tremere, rezydujący w Wiedniu Etrius, ma znacznie więcej wrogów niż mógłby się spodziewać. Już za czasów Ceoris mało nie padł ofiarą własnej Córki, Mendacaminy "Żelaznej Damy", która w tajemnicy planowała jego uśmiercenie podczas pobytu w klanowej twierdzy. Powodem była zwykła nienawiść, jaką Mendacamina od wieków darzy swego Ojca. O zaistniałej sytuacji wiedział oczywiście tylko prężny i obrotny Goratrix... I jak łatwo się domyslić znając choć pobieżnie aminozje istniejace pomiędzy nim, a Etriusem, wcale go o tym fakcie nie poinformował...


Drugim wrogiem Etriusa była w Ceoris także Córka Goratrixa, Małgorzata. Przez cały czas pobytu swego Stwórcy we Francji, bacznie obserwowała sytuację i politykę toczacą się w rodzimej chantrze, a zdobyte informacjie niezwłocznie przekazywała. Sojusz z Ojcem nie wyszedł jej jednak na zdrowie- wkrótce po zdradzie Goratrixa i jego odejściu do Sabatu, klan tremere zmuszony był zmienić miejsce pobytu. Kiedy opuszczała ona Ceoris napadł na nią Sabat i pojmał do niewoli. Tam pod wpływem tortur i innych równie efektywnych metod działania Tzimisce wydała wszystkie klanowe sekrety. Gdy w końcu po paru dekadach znalazł ją Goratrix liczyła na ocalenie. Jej Ojciec jednak odwrócił się od niej plecami i zdeformowaną i zapomnianą pozostawił na łasce Miecza Kaina.


Ventrue1.
komentarz[20] |

Komentarze do "Plotki"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


   Sonda
   Co chciałbyś znaleźć w Elisium?
WoD 2.0
inne podsystemy
więcej artykułów
opowiadania
dyscypliny
historię/politykę
humor
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   O dramie słów...
   Cytaty i wypo...
   Wampir na sre...
   Więzy Krwi
   Podręczniki- ...
   Szpitalik
   Tremere
   Ventrue
   Artur Lafayette
   Zaćmienie - s...

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.040666 sek. pg: