..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Ogólne

   » Rozgrywka

   » Świat

   Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

GoratrixGoratrix
Konkurent Etriusa, Goratrix, stał przy boku Tremera jeszcze kiedy byli śmiertelnymi czarownikami zaprzedającymi swe dusze dla nieśmiertelności. Dając wiarę w rozwój swej formuły przemienił Tremere w wampiry- przypuszczalnie wykorzystując do eksperymentu krew kilku podbitych Tzimisce- Goratrix ukazał swą ambicję, determinację i magiczne zdolności dorównujące samemu Tremerowi. Za namową Goratrixa Tremere zaakceptował diabelski napój, i Goratrix tym samym subtelnie przypodobał się Tremerowi przemieniając resztę jego wyznawców w Przeklętych. Ilekroć Etrius nalegał na zachowanie ostrożności, Goratrix radził działać. Ich rywalizacja posłużyła do osiągnięcia przez Tremera drogi do niesmiertelności. Kiedy Tremere powoli rozwijali swój plan wciągnięcia wybranych śmiertelnych magów do ich rodzaju, badania Goratrixa przygotowywały drogę dla Tremera- drogę do polowania na innych Spokrewnionych dla ich mocy. Etrius z pomocą Tremera tworzył magiczne rytułały, ale to Goratrix je testował; przez cały czas nowe innowacje wychodziły na przód,a Goratrix był gotowy zaryzykować samym sobą w gonitwie za szansą postępu Klanu. Jego eksperymenty na porwanych Kainitach doprowadziły do powstania solucji, że wampiryzm jest środkiem na osiągniecie nieśmiertelności; poświecił swoich uczniów dla nieumarłego i wziął udział w pierwszych badanich; on tez namawiał do decydujacej akcji scementowania potęgi klanu przez pożarcie Matuzalema lub Przedpotopowca. Goratrix prowadził badania i często osobiście podróżował planując odkrycia w odległych chantrach, wciągając nowych do Klanu i walcząc przeciw wrogim wampirom Wschodniej Europy.
Chociaz uważany był wtedy za lojalnego syna, ambicja Goratrixa go dogoniła. Być może zazdrosny o moc Tremera i jego przewodniczenie klanowi, albo skrzywdzony cierpliwością Etriusa, sumienny z usposobienia, Goratrix zdradził podczas Rewolty Anarchistów. Pod jego opieką, młodzi renegaci Tremere odeszli do "Domu Goratrix" i stali się Tremere Antitribu w Sabcie. Przez wieki Goratrix i jego stronnicy pozostawali cierniem w boku Klanu Tremere.
Tremere Antitribu zdradzili samego Tremere i poswięcili samych siebie dla idei wolności i zostali zwolennikami powstającego Sabatu. Częśc zbuntowała się przeciw sztywnej hierarchi średniowiecznych Tremere, podczas gdy inni widzieli po prostu w Goratrixie bardzo charyzmatycznego lidera albo szansę zadenuncjowania manipulacji Starszych dzięki swojemu uczestnictwu w sekcie.

* Ostatnio Goratrix i jego heretycki Dom spotkali się w Meksyku, by odprawic potężny rytułał. Wiekszośc z nich została zniszczona; podobno nawet Goratrix spotkał swój koniec, ale tysiącletnie wampiry mają niepokojącą tendencję do przeżywania takich pozarów...


--------------------------------------------------------------------------------


Zamieszczony powyżej teks pochodzi z "Clanbook Tremere Revised" i jest... no, cóż... lekko mówiąc niefachowy i mocno niezrozumiały dla niewtajemniczonych osób.
Podjęłam się jego przetłumaczenia wcześniej dokładnie go nie czytając- normalnie raczej nie pokusiłabym się o zajmowanie się tak zacofaną "literaturą". Ale jak to się mówi- nie zawraca się w półowie drogi.

Poniżej prezentuje małe wyjaśnienie (mojego autorstwa) do tego tekstu. Sami przeczytajcie, o co w tym wszystkim chodzi.--------------------------------------------------------------------------------


Bardzo ambitny, nieustępliwy i gotowy ponieść każde ryzyko Goratrix był kiedyś nieoficjalnym przywódcą Rady Siedmiu i ulubieńcem Tremera ( w czym konkurował z wrogo do niego nastawionym Etriusem). To on doprowadził do przemienienia Rady w wampiry i do powstania Gargulców. Jego terytorium była Francja, gdzie podjął się infiltracji Kościoła. Wezwany przez Radę do Wiednia w celu złożenia wyjaśnień wpadł w panikę i zbiegł. Od tej pory współpracował z każdym spotkanym Sabatnikiem, zyskujac w końcu status w sekcie i stanowisko Priscusa. Założył sieć Fundacji znanych jako Dom Goratrixa, a także stworzył nowe rytułały taumaturgiczne dla Tremere Antitribu. W 1999 roku dusza Tremere, którego ciało przejął Saulot, schroniła się w ciele Etriusa, a następnie poprzez rytułał przeniosła do ciała Goratrixa i wygnała go w lustro. Goratrix uniknął jednak śmierci- zarówno podczas samego przejścia, jak i rytułału, który unicestwił linię Tremere Antitribu w Meksyku ( podobno rytułał był odprawiony przez samego Tremera...)Do tej pory Goratrix przebywa w lustrze i czeka, aż Tremere opuści jego ciało, by sam mogł do niego powrócić...

Władczy jest, nieprawdaż ??? I uroczy zarazem...
Ventrue1.
komentarz[9] |

Komentarze do "Goratrix"Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


   Sonda
   Co chciałbyś znaleźć w Elisium?
WoD 2.0
inne podsystemy
więcej artykułów
opowiadania
dyscypliny
historię/politykę
humor
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   O dramie słów...
   Cytaty i wypo...
   Wampir na sre...
   Więzy Krwi
   Podręczniki- ...
   Szpitalik
   Tremere
   Ventrue
   Artur Lafayette
   Zaćmienie - s...

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.037571 sek. pg: