..:: ELIXIR | Gry Fabularne(RPG) | Gry Komputerowe(cRPG) | Fantastyka | Forum | Twoje Menu Ustawienia
   » Ogólne

   » Rozgrywka

   » Świat

   Szukaj
>NASZE STRONY
 MAIN
:: Strona Główna
:: Forum
:: Chat
:: Blogi

 GRY FABULARNE
:: Almanach RPG
:: Neuroshima
:: Hard HEX
:: Monastyr
:: Warhammer
:: Wampir
:: D&D
:: Cyberpunk2020
:: Earthdawn
:: Starwars
:: Arkona

 GRY cRPG
:: NWN
:: Baldurs Gate
:: Torment
:: Morrowind
:: Diablo

 FANTASTYKA
:: Literatura
:: Tolkien
:: Manga & Anime
:: Galeria

 PROJEKTY
:: Elcards
:: Chicago

Francisco Domingo de Polonia




Francisco Domingo de Polonia





Tekst ten pochodzi w wydanego w 1999 roku dodatku "Children of the Night" i został przezemnie przetłumaczony. Zamieszczony tu opis różni się nieco od tego w World of Darkness 2 Editon- szczególnie pod względem charakterystyki i atrybutów. Nie pytajcie mnie jednak, który z nich jest prawdziwy- niestety nie miałam okazji osobiście spotkać Kardynała Poloni i potwierdzić tych informacji.

Co do samego Francisco Domingo de Polonii to po upadku Nowego Jorku został on wypromowany na Kardynała wschodnich ziem i do dziś dzień pełni te funkcję. W związku z tym ma on teraz status na 5 kropce, a nie jak poniżej pisze- 4. Poza tym chyba nic wielkiego się u niego nie wydarzyło...




Historia: Urodzony w Hiszpanii ale żądny przygód ( i zysku), Polonia zgłosił się na ochotnika do służby militarnej w Nowym Świecie. Jedyny syn mało znaczącej- i zubożałej- szlacheckiej rodziny, Francisco jako ostatni z dziedziców zabezpieczył sobie oficerskie stanowisko przed wejściem na statek i przybył do Meksyku jako kapitan. Kiedy Meksyk nie oferował wielu szans dla ambitnego, młodego mężczyzny, różne ekspedycje wyruszające na północ dla zdobycia skarbów i terytoriów- tak. Polonia przyłączył się do wyprawy Onatesa, która miała na celu założenie placówki teraz zwanej Nowym Meksykiem. Ekspedycja zakończyła się niepowodzeniem, ale jeden oficer szczególnie wyróznił się ze swoim zachowaniem: Polonia. Taka dzielnośc i kompetencja zwróciła uwagę kilku Starszych Lasombra przebywających juz na kontynencie, i młody kapitan został nagrodzony za swoje starania Przeistoczeniem- i nowym przydziałem.
Oficjalnie rozkazem Polonii było ponowne wyruszenie w marcu na północ razem z Peraltą i podjęcie próby powodzenia tam, gdzie zawiódł Onates. Nieoficjalnie, Polonia miał godnie zasiadać na koniu. Jego obecnośc na ziemiach północy musiała zwracać uwagę wszystkich wrogów tam się czających - szczególnie okolicznych, rozwścieczonych Lupinów- których ziemie zostały otwarte.
Trwało to do 1680 roku, kiedy Francisco dokonał tego, po co nieświadomie wyruszył. W tym roku, lokalne wilkołaki i ich krewniacy Pueblo spalili osiedle Peralty i zrównali Santa Fe z ziemią. Polonia był jedynym, który ocalał i wrócił na południe z pełnym raportem o sile, taktyce i środkach wroga. Zebranie tak użytecznych informacji zachwyciło zwierzchników Polonii, i zaczęli go przygotowywać do wykorzystania w długie, przyszłe noce. Następne trzy wieki szpiegował, mordował i obalał. Pod opieką nie byle jakiej osobistości, legendarnej Mediny, Polonia uczył się taktyki i strategii, a następnie używał je na polu walki. Działał głównie w Północnej Ameryce i szedł pracować dokąd jego zwierzchnicy mu rozkazali, wywołując na nich głębokie wrażenie swoją skutecznością. Pod koniec stulecia podniósł swą rangę i generację- przez dawne zasługi i zręczne głosowanie w lasombrzańskich Sądach Krwi. Po tym wydarzeniu Polonia przejął dowódctwo nad wszystkimi operacjami Sabatu na Wschodnim Wybrzeżu. Oczywiscie, sukcesy rzadko spotykały się z aprobatą, podczas gdy niepowodzenia przyciągały szeroką uwagę; utrata Nowego Jorku przy desperackiej kontrofensywie Camarilli położyła sie cieniem na fakcie, że Polonia poradził sobie ze zdobyciem kontroli nad Atlantą, północną Florydą, Caroliną i wieloma innymi miastami na środkowym wybrzeżu Atlantyku. Nadal Nowy Jork jest najcenniejszą nagrodą ze wszystkich, i dopóki Polonia go nie odbierze- w odpowiednim czasie i z odpowiednimi środkami- będą o nim szeptać w cieniach.

Wygląd: Polonia jest nadzwyczaj wysoki jak na Kainitę z jego czasów. Ma ponad sześć stóp wzrostu (198 cm), porusza się w prosty sposób, a jego duże dłonie równie sprawnie posługują się mieczem jak i bronia palną. Ma czarny, dobrze ułożony zarost (???- ja nie widziałam na zadnym zdjęciu) harmionizujący z krótkimi czarnymi włosami i oczami. Dla kontrastu ubiera się na biało i szaro, chociaż na polu walki jest ubrany komfortowo. W przeciwieństwie od wielu mu podobnych, Polonia swój styl dopasowuje do okoliczności i czasu. Ze śmiertelnego zycia zachował naszyjnik ze srebrnym krucyfiksem, który służy mu juz ponad trzy wieki. Został on podarowany Polonii przez matkę i jest on jego najcenniejszym skarbem. Jedyną wadą wyglądu Poloni jako idealnego żołnierza jest mały szczegół z czasu przed Przeistoczeniem: Został Przeistoczony kiedy cierpiał z powodu silnej opaleznizny. Podczas gdy Polonia panuje nad swym temperamentem przez większośc czasu, komentowanie wyglądu jego czerwonawego oblicza albo nawet wspomnienie o tym przy nim jest pewną jak śmierć drogą do przełamania tej żelaznej kontroli.

Odgrywanie: Zawsze utrzymuj nad sobą panowanie; to klucz do zwyciestwa. Analizuj sytuację przed podjęciem działań; bierz rady pod uwagę, ale nie uznawaj ich niewolniczo. Twoje własne instynkty i talenty rozwinęły się tak daleko,że byłbyś głupi przestając im ufać. Strata Nowego Jorku dręczy cię i jesteś świadomy wrogów którzy chcą cię usunąć od władzy. Wolisz jednak niszczyć grunt pod nogami tym szakalom poprzez swoje zwyciestwa, niz marnować energię na pojedyncze rozprawianie się z nimi.

Klan: Lasombra
Sire: Antón de Concepción
Natura: Architekt
Postawa: Bojownik
Generacja: 7
Przeistoczenie: 1600
Wiek z wyglądu: wczesna 30
Atrybuty Fizyczne: Siła 5, Zręczność 6, Wytrzymałość 5
Atrybuty Społczne: Charyzma 5, Manipulacja 6, Wygląd 4 (kiedy jego wada jest oczywista-2)
Atrybuty Umysłowe: Percepcja 3, Inteligencja 5, Spryt 6
Talenty: Czujność 4, Bójka 5, Uniki 6, Empatia 2, Przesłuchiwanie 3, Zastraszanie 4, Autorytet 2, Przebiegłość 3
Umiejętności: Oswajanie 2, Prowadzenie 2, Etykieta 3, Broń palna 5, Walka wręcz 5, Krycie się 3, Sztuka przetrwania 2
Wiedza:Wykształcenie 2, Informatyka 1, Finanse 3, Lingwistyka (Arabski, Angielski, Francuski, Niemiecki, Włoski, Łacina, Potrugalski)4, Okultyzm 1, Polityka 4
Dyscypliny: Animalizm 1, Nadwrażliwość 2, Akceleracja 2, Dominacja 5, Odporność 1, Obtenebracja 6, Potencja 5, Prezencja 5, Transformacja 4
Pozycja: Kontakty 5, Trzoda 3, Wpływy 4, Mienie 5, Status w Sabacie 4
Charakter: Nieczułość 5, Instynkty 4, Odwaga 4
Ściezka: Mocy i Wewnętrznego Głosu 7
Siła Woli: 8


Ventrue1.
komentarz[14] |

Komentarze do " Francisco Domingo de Polonia"



Musisz być zalogowany aby móc oceniać.


© 2000-2007 Elixir. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Designed by Corwin Visual
Engine by Khazis Khull based on jPortal
Polecamy: przeglądarke Firefox. wlepa.pl


   Sonda
   Co chciałbyś znaleźć w Elisium?
WoD 2.0
inne podsystemy
więcej artykułów
opowiadania
dyscypliny
historię/politykę
humor
Musisz być zalogowany aby móc głosować.

   Top 10
   O dramie słów...
   Cytaty i wypo...
   Wampir na sre...
   Więzy Krwi
   Podręczniki- ...
   Szpitalik
   Ventrue
   Tremere
   Artur Lafayette
   Zaćmienie - s...

   Statystyki
userzy w serwisie:
gości w serwisie: 0

   ShoutBox
Strona wygenerowana w 0.040108 sek. pg: